Ceny OC w górę VAT

Jak się okazuje, decyzja o podniesieniu podatku VAT pośrednio wpłynie też na ubezpieczenia komunikacyjne. Ubezpieczyciele będą musieli zapłacić więcej za naprawę i wymianę części, co z kolei przełoży się na ceny ubezpieczeń. Nie ma w tym wypadku znaczenia, że ktoś jeździ bardziej bezpiecznie a inny mniej. Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce od lat są najniższymi w Europie.

Przykładowo, czescy i słowaccy kierowcy płacą stawkę prawie dwa razy większą, bogaty Luksemburg to już czterokrotnie wyższa polisa. Podwyżki będą wypadkową skumulowanych wartości wydatków, jakie ponieśli ubezpieczyciele działający w Polsce na przestrzeni ubiegłych lat.

Podniesienie VAT, sprzedaż OC i AC nie przynoszące zysków, a tylko starty, letnie powodzie i związane z nimi wypłaty odszkodowań to trzon wszystkich przyczyn. Warto dodać, że średnia wartość wypłacanych świadczeń od ponad dwóch lat systematycznie rośnie, co na dłuższą metę musi doprowadzić do zwyżek cen.

Lawinowego wzrostu cen raczej nie będzie, chociażby przez konkurencyjność polskiego rynku. Mimo wszystko media donoszą, że „skończyło się Eldorado” na najtańsze OC. Ceny podrożeją o około 10%, kiedy – przekonamy się już w przyszłym roku jak zmiana wysokości podatku VAT wejdzie w życie.

Pamiętaj, że nadal masz szanse kupić najtańsze ubezpieczenie OC – jedyne co musisz zrobić to skontaktować się z kilkoma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Właśnie tak znajdziesz najbardziej korzystną ofertę. Zapraszamy na stronę główną serwisu.

Gwarancja Niższej Ceny

W telewizyjnych blokach reklamowych od pewnego czasu pojawiają się spoty mBanku z charakterystycznymi drwalami w rolach głównych, którzy promują akcję Gwarancja Niższej Ceny. Warunki promocji zakładają, że jeżeli klient po zakupie polisy komunikacyjnej oferowanej w ramach Supermarketu Ubezpieczeń znajdzie konkurencyjną, niższą ofertę to wtedy ewentualna różnica w cenie trafi do jego kieszeni.

Promocja ma obowiązywać do końca września, wspierana kampanią reklamową w największych stacjach telewizyjnych. Aby nie było tak pięknie i różowo, to zwrot nadpłaconej kwoty za OC obowiązuje jedynie do 14 dni od momentu podpisania umowy.

Zakładając, że klientowi udało się znaleźć konkurencyjną ofertę przed upływem dwóch tygodni, dalej nie może być pewny, że różnica zostanie zwrócona. Nowa kalkulacja ma być bowiem wyliczona dokładnie dla tej samej wartości pojazdu i nie zawierać zniżek, oferowanych np. w ramach ubezpieczeń pracowniczych.

Jak się okazuje, nowa promocja wcale nie gwarantuje najniższej ceny, bynajmniej nie dla wszystkich. Osoby posiadające dużo profitów i niespełniające wymogów formalnych, wspominanego zwrotu różnicy po prostu nie dostaną. Czas pokazał, że polisy z mBanku nie zawsze są tymi najbardziej atrakcyjnymi, tak samo może być w tym przypadku.