Generali wprowadza Autoszyby

Firma ubezpieczeniowa Generali kusi klientów nowym rodzajem polisy.  ‘Autoszyby’ będzie można nabyć wraz z ubezpieczeniem OC i/lub AC. Dodatek ten ma zapewnić klientom możliwość kompleksowego zabezpieczenia auta przeciw różnym zdarzeniom w ruchu komunikacyjnym.

Jak sama nazwa wskazuje, nowy produkt ma zabezpieczać przed zdarzeniami losowymi głównie szyby naszych pojazdów, ale nie tylko. Chronione będą także uchwyty szybowe, uszczelki, listwy, oraz te elementy, bez których nie możliwa jest wymiana szyby, jednak musi dojść do jej uszkodzenia, aby zostały wymienione. Suma odszkodowania jest określana przez ubezpieczyciela, aczkolwiek oscyluje w granicach od 3 do 6 tysięcy złotych.

Produkt ten nie funkcjonuje jako samodzielna polisa, a jest jedynie dodatkiem do standardowych ubezpieczeń typu OCAC. Decydując się na ‘Autoszyby’ musimy się liczyć ze wzrostem naszej składki, a minimalna dopłata za ten produkt wynosi 78 złotych. W razie przypadkowego uszkodzenia szyb, szkodę należy zgłosić do ubezpieczyciela, który powierzy jej naprawę zewnętrznej firmie. W ramach umowy, zakład zajmujący się tym, ma obowiązek nareperować nie tylko pęknięte szyby, ale także elementy z nią związane, które uległy uszkodzeniu.

Dzięki ‘Autoszybom’ klient zyskuje:

  • zwiększone, kompleksowe ubezpieczenie swojego pojazdu,
  • zabezpieczenie nie tylko szyb, ale także elementów z nimi powiązanych (uchwyty, listwy, uszczelki, itp.),
  • ochronę pojazdu na terenie całej Polski, a także za granicą,
  • jedno z najwyższych ubezpieczeń dostępnych na rynku, którego suma może sięgać nawet 6000 złotych,
  • podtrzymaną zniżkę ‘Bonus Malus’ w polisie AC,
  • możliwość samodzielnego powierzenia naprawy szyb przez osobę korzystającą z tego dodatku.

Jak twierdzi dyrektor zajmujący się ubezpieczeniami komunikacyjnymi w Generali, firma stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą mieć polisę najlepiej dostosowaną do swoich potrzeb. ‘Autoszyby’ mają zachęcić te osoby, które do tej pory nie zadbały o zabezpieczenie szyb w swoich pojazdach.