Kredyt samochodowy w mBanku

mBank jest jednym z tych banków działających na polskim rynku, który oprócz zwykłych kredytów gotówkowych posiada w swojej ofercie bardzo atrakcyjny kredyt samochodowy.

Jest to rodzaj kredytu celowego, który w mBanku gości już od dawna i jest przeznaczony na zakup samochodu lub refinansowanie kredytu samochodowego pochodzącego z innego banku. Cała procedura przyznawania kredytu jest bardzo prosta i jednocześnie przyjazna dla klienta.
Zabezpieczeniem kredytu jest kredytowany pojazd. Można go otrzymać na:

  • na zakup nowego bądź używanego samochodu osobowego lub ciężarowego o masie do 3,5 tony,
  • zakup nowego motoroweru lub skutera,
  • zakup nowego lub używanego motocykla bądź quada i statku wodnego,
  • refinansowanie kredytu samochodowego z innego banku.

Pojazd, na którego zakup zostanie udzielony kredyt może być zakupiony u osoby prywatnej, dealera, bądź w autokomisie, jak również u innych osób lub firm, które zajmują się sprzedażą pojazdów.

W razie jakichkolwiek problemów z zakupem samochodu bank może wystawić promesę kredytową. Jest to zobowiązanie banku do udzielenia kredytu.

Za kredyt samochodowy z mBanku można kupić także używane auto nie zarejestrowane w Polsce, ale pod warunkiem, że jest ono kupowane od dealera lub w komisie znajdującym się na terenie Polski, który zajmuje się handlem używanymi pojazdami, których wiek w dniu zakupu nie przekroczył 10 lat.

Kredyt samochodowy można również przeznaczyć na zakup wyposażenia dodatkowego, ale pod warunkiem akceptacji ze strony banku. Poza tym ewentualny montaż musi być wykonany przez sprzedawcę pojazdu lub inną osobę, czy też firmę, która zostanie przez niego podana.

Warunkiem przeniesienia kredytu samochodowego z innego banku do mBanku jest dokonywanie spłat zgodnych z harmonogramem.

Aby uzyskać kredyt samochodowy w mBanku trzeba na początku wypełnić wniosek kredytowy, który znajduje się na stronie internetowej banku. Można też zadzwonić na mlinię lub odwiedzić mKiosk. Następnie należy dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty, podpisać umowę kredytową. Kiedy zostaną ustanowione zabezpieczenia, kredyt zostaje uruchomiony. Bank przekazuje pieniądze bezpośrednio na rachunek sprzedawcy.

Kredyt samochodowy dostępny jest w kwocie do 100.000 tysięcy złotych, a okres kredytowania wynosi od pół roku do 10 lat. Brak konieczności wnoszenia wkładu własnego. Jest możliwość wzięcia kredytu w obcej walucie, jak: EUR, CHF. Razem z kredytem, kierowca otrzymuje 5% zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne OC i AC w mBanku.

Działalność banków od zawsze była związana z udzielaniem kredytów. To właśnie z kredytów banki żyją. Oprócz kredytów gotówkowych udzielane są także kredyty celowe, jak między innymi kredyty samochodowe.