Kto dobrze płaci z AC

Likwidacja szkód nie zawsze satysfakcjonująca

Jak podaje TNS Pentor, tylko ok 30% kierowców jest zadowolonych z likwidacji szkód ze swojego autocasco, pozostali nie są pewni, czy poleciliby swoją firmę ubezpieczeniową znajomym. Główne zastrzeżenia mają do obsługi klienta, która coraz częściej nie zadowala ich w pełni. Według prognoz, w przyszłym roku szkodę z AC może zgłosić nawet 17% kierowców, co może oznaczać niezadowolenie aż pół miliona klientów. Co muszą zmienić firmy ubezpieczeniowe według kierowców?

W badaniu jakie zrobił TNS Pentor w marcu tego roku wzięło udział 1248 kierowców. Były to osoby likwidujące szkodę z AC, w jednej z wiodących firm ubezpieczeniowych na naszym rynku. Ich zadaniem było określenie, w dziesięciostopniowej skali, czy poleciliby swoje towarzystwo ubezpieczeniowe innej osobie. Określali swoje zadowolenie tylko wobec ubezpieczyciela, u którego mieli wykupioną polisę, gdzie ich doświadczenie było największe.

Wyróżnione były 3 poziomy zadowolenia: niezadowalający (od 0 do 6 stopni), obojętny (7 lub 8)” /> i zdecydowana chęć rekomendacji (9 lub 10 stopień). Do każdego z tych poziomów na podstawie wybieranych stopni ze skali, zakwalifikowano odpowiednio 29% , 38%, 33% osób badanych. Oto argumenty jakimi kierowali się badani.

Osoby niezadowolone swój wybór motywowały najczęściej słabą szybkością likwidacji szkody, często nie kompetencją osób zajmujących się tym procesem, a także kwotą odszkodowania, która według badanych była zwykle za niska.

Zastrzeżenia osób z poziomu obojętności dotyczyły szybkości procesu likwidacji, ograniczenia formalności w tej sprawie, oraz możliwości kontaktu z ubezpieczycielem przez internet i śledzenia w ten sposób postępu całego procesu.

Osoby gotowe do rekomendacji, mimo iż zwykle były usatysfakcjonowane i chętnie poleciłyby swoje towarzystwo innym osobom, zwróciły uwagę na to by likwidacja odbywała się nieco szybciej, ograniczyć formalności z nią związane, a także na to by sprawy można było załatwiać także drogą internetową.