Leasing samochodowy ? najtańsze oferty w branży

Leasing samochodowy ? najtańsze oferty w branżyWiele firm leasingowych w swoich ofertach umieszcza hasła reklamowe. O najróżniejszej treści. Jedne są prawdziwe, inne nieco mniej prawdziwe, niektóre kompletnie fałszywe, które mają na celu jedynie zwrócenie uwagi na przedsiębiorstwo w dość agresywny sposób. Oglądając chociażby ulotki reklamowe przedsiębiorstw oferujących usługi leasingowe możemy natknąć się na zdanie, które zachęci do oferty również osoby prywatne. Na ulotce bowiem napisane jest, że nie musisz być przedsiębiorcą, żeby móc ubiegać się o leasing na auto. Bardzo obiecujące. Czy jednak zdanie to jest w stu procentach zgodne z prawdą? Jak wyglądają realia w tej kwestii?

Dotychczas chcąc sprawić sobie przyjemność i pozwolić na zakup auta Ci, których nie było na to stać, mogli skorzystać z bogatej oferty banków świadczących kredyty samochodowe. Ministerstwo Gospodarki chcąc stworzyć dla tych osób ciekawszą alternatywę, planuje niebawem wprowadzić możliwość skorzystania z oferty leasingu na auto dla osób fizycznych.

Dzięki takim działaniom osoby prywatne chcąc sfinalizować transakcję zakupu samochodu będą mogły to zrobić podpisując umowę leasingu zamiast zaciągania kredytu samochodowego. Takie zmiany z pewnością mogą korzystnie wpłynąć na leasing konsumencki, który z kolei spowoduje zwiększenie sprzedaży nowych samochodów osobowych. Wprowadzenie przepisów zwiększy szansę na posiadanie własnego samochodu dla osób prywatnych, które nie posiadają wysokiego dochodu lub z różnorakich powodów nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku.

Leasing jest podstawową formą finansowania wielu maszyn oraz urządzeń przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Nie oznacza to jednak faktu, że z oferty leasingowej nie mogłyby skorzystać osoby fizyczne. Leasing konsumencki ma szansę uzyskać ogromną popularność wśród osób, które działalności gospodarczej nie prowadzą.

Korzyści jakie niesie ze sobą zdecydowanie się na ofertę leasingu konsumenckiego jest bardzo wiele. Firmy leasingowe są w stanie z uwagi na swoją szeroko zakrojoną działalność wynegocjować zdecydowanie lepsze rabaty u producentów. Przedsiębiorstwa oferujące leasing mają możliwość korzystania z ofert ubezpieczeniowych o zdecydowanie niższych składkach niż zwykli klienci indywidualni.

Nie bez znaczenia jest również fakt skomplikowania procedury uzyskiwania kredytu bankowego na samochód. Jest to proces dosyć długotrwały dla osób, których dochody nie powalają na kolana. Wiąże się to z długim czasem oczekiwania na decyzję bądź też całkowitą odmową przyznania kredytu. W przypadku leasingu ilość procedur i formalności jest ograniczona do absolutnego minimum.

W Europie z takich regulacji prawnych korzystają już między innymi Brytyjczycy, Szwajcarzy oraz Finowie. U naszych krajanów ? Węgrów rynek konsumencki stanowi niemalże 60 procent całego rynku leasingowego. W naszym kraju póki co nie zostały sprecyzowane przepisy prawne w kwestiach dotyczących leasingu konsumenckiego, warto zatem z uwagą śledzić wszelkie działania Ministra Gospodarki.

Przejdź do: TANIE OC | OC i AC | AC | LEASING SAMOCHODOWY | KREDYT SAMOCHODOWY