Leasing samochodowy

Leasing samochodowy – co oferuje nasz serwis

Proponujemy Ci nawiązanie kontaktu ze znanymi firmami leasingowymi w kraju. Dzięki temu poznasz warunki udzielania leasingu samochodowego. Nasi doradcy powiedzą Ci co będzie korzystniejsze. Wyślij wniosek i poznaj szczegóły. To nic nie kosztuje!

Czym jest ta forma finansowania

Otóż najprościej mówiąc, to forma dzierżawy lub najmu samochodu – nie stajemy się jego właścicielem, lecz tylko użytkownikiem. Tak naprawdę, właścicielem auta jest wciąż firma, która udziela nam leasingu. To ona rejestruje pojazd, ubezpiecza go i tym samym posiada do niego wszelkie prawa.

Dla kogo jest korzystny

Znany jest na całym świecie, o czym wie prawie każdy właściciel firmy lub jego księgowa?. Pozwala on na osiągnięcie wysokich korzyści po przez wydatki związane z eksploatacją samochodu, które następnie możemy wrzucać w koszty podatkowe.

Istnieją dwa rodzaje leasingu.

Jako pierwszy operacyjny, w którym to samochód amortyzuje leasingodawca, a raty zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu leasingobiorcy.

Drugi rodzaj to finansowy, gdzie samochód amortyzuje leasingobiorca, a raty zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu dla drugiej strony jedynie w ich części „odsetkowej” (przekraczającej spłatę kapitału).

Teraz już wiemy, że jest on korzystny, ale głównie dla przedsiębiorstw. W przypadku osób indywidualnych te korzyści są raczej znikome, przez co polecamy im zwykłą procedurę kredytową.

Umowa leasingowa

Zawierając umowę z firmą, godzimy się kolejno na następujące warunki:

  • opłatę wstępną, która to waha się w granicach około 10 – 20 % wartości przedmiotu (samochodu) – ustala firma
  • prowizje lub inaczej koszty manipulacyjne mające na celu pokrycie kosztów transakcji. To od ich zapłaty zależy jak szybko odbierzemy przedmiot umowy
  • rata leasingowa, inaczej opłata za użytkowanie danego przedmiotu/samochodu. Rozróżnia się przede wszystkim raty stałe, malejące (degresywne) lub sezonowe
  • opłata końcowa, czyli jeden z podstawowych warunków zobowiązujących nas do wykupienia danego przedmiotu użytkowanego, po zakończeniu umowy (w pewnych przypadkach istnieje możliwość nie wykupywania przedmiotu, a tylko jego zwrot)
  • nie zawsze stosowany depozyt, który to wpłacany jest na poczet na przykład ostatnich rat, lub kosztów wykupu (zwracany)

Zachęcamy do korzystania z zestawionej poniżej listy formularzy kontaktowych do firm leasingowych. To przy ich pomocy w łatwy sposób nawiążecie kontakt z agentem i podpiszecie umowę.