Market Ubezpieczeniowy w Deutsche Bank

Market Ubezpieczeniowy w Deutsche BankDeutsche Bank oferuje sprzedaż ubezpieczeń turystycznych i komunikacyjnych na zasadzie pośrednictwa pod roboczą nazwą „db Market Ubezpieczeniowy”. W ofercie banku klienci mają do wyboru Benefia TU Vienna Insurance Group, Compensa Vienna Insurance Group, Concordia Polska TUW, Generali Direct, TU Inter Polska, Liberty Direct, Signal Iduna oraz Uniqua TU z ofert których mają dostępne 13 wariantów ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW i Assistance.

Zasada działania marketu praktycznie niewiele się różni od podobnych instytucji działających już na internetowym rynku. Obliczenie składki, porównanie składek oraz możliwość bezpośredniego zakupu polisy, wszystko w porozumieniu z Blue Media, agencją ubezpieczeniową. Wniosek w całości jest wypełniany przez Internet, całość dokumentacji działa w obiegu internetowym.

Polisy od paru już lat sprzedaje w ten sposób mBank, placówka praktycznie w całości przeniesiona do Internetu. Nazwa podobna – Supermarket Ubezpieczeniowy. Sprzedaż internetowa polis to ciągle najszybciej rozwijający się kanał dystrybucji ubezpieczeń. Szybkość, wygoda, możliwość skonfrontowania wielu ofert – bez wątpienia właśnie te aspekty są motorem napędowym dla tego typu przedsięwzięć.