Najlepsze ubezpieczenie OC i AC

Wybierz najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne

Jeżeli chcesz ubezpieczyć swoje auto lub motocykl, przed tobą trudna droga. Wbrew pozorom wybór nie jest wcale taki prosty, a mnogość ofert na rynku jeszcze utrudnia sprawę. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe OC, tu jest prościej, ponieważ właściwie wszystkie mają taki sam zakres, więc można przy wyborze kierować się ceną. Problem się rodzi, jeżeli szukamy ubezpieczenia Autocasco.

Wykupienie ubezpieczenia OC – czyli odpowiedzialności cywilnej, jest w Polsce obowiązkowe. Tego typu ubezpieczenie chroni kierowcę przed skutkami wyrządzenia szkody innej osobie. To podstawa, którą każdy musi posiadać, jednak możemy wykupić także ubezpieczenia dobrowolne – na przykład Autocasco. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli i dobrać polisę tak, by odpowiadała naszym potrzebom. Wszelkich informacji o polisie otrzymamy w punkcie sprzedaży lub w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie autocasco chroni nas kiedy:

  • Sami jesteśmy winni uszkodzenia pojazdu
  • Uszkodzenia pojazdu są spowodowana przez nieznanych sprawców
  • Uszkodzenia powstałe w wyniku zderzenia ze zwierzętami lub innym autem
  • Uszkodzenia nastąpiły w wyniku działania sił wyższych – pożar, huragan, powódź.
  • Pojazd został skradziony, lub skradziono wyposażenie pojazdu.

 Oprócz ubezpieczenia OC i AC warto pomyśleć także o assistance. Taki pakiet zapewnia osobom podróżującym samochodem pomoc w różnych nieprzewidywalnych sytuacjach na drodze. Pomoc może polegać na usprawnieniu samochodu na miejscu, gdzie wystąpiła awaria, holowaniu auta do serwisu naprawczego, zapewnieniu noclegu w hotelu czy wynajęcie pojazdu zastępczego. Pakiety assistance często są dodawane bezpłatnie do inny ubezpieczeń, ale można dokupić go oddzielnie. Warto zaopatrzyć się także w ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Kupując ubezpieczenie zwróćmy uwagę na zniżki, jakie możemy uzyskać. Najczęściej zniżki przyznawane są za bezszkodową jazdę, 10% za rok bezpiecznej jazdy. Maksymalnie można uzyskać 60% zniżki. Wielu ubezpieczycieli uznaje zniżki uzyskane u innego ubezpieczyciela, a nawet niektóre towarzystwa przenoszą zniżki z ubezpieczenia OC na AC. Mniej zapłacimy, jeżeli uregulujemy składkę za rok z góry, lub jeżeli polisę kupujemy przez Internet.