Najtańsze ubezpieczenia OC dla służb mundurowych

Służby mundurowe cieszą się dużym uznaniem firm ubezpieczeniowych. Według statystyk, za samą przynależność do wojska, wywiadu czy policji naliczana jest zniżka nawet do 30 %. Czyżby mundurowi, aż tak rygorystycznie przestrzegają przepisów ? Widocznie tak, skoro upust istnieje. Czy zatem najtańsze OC w Polsce kupić mogą Policjanci?

Podobna sytuacja dotyczy rolników. Wśród tej grupy zawodowej wypłaty odszkodowań są znacznie niższe od średniej, dlatego też wielu ubezpieczycieli zdecydowało się nagrodzić rolników za rozwagę (i/lub szczęście). Do podpisania umowy wystarczyło dołączyć oświadczenie, że prowadzi się gospodarstwo rolne i już płaciło się mniej.

Z czasem zauważono jednak, że lawinowo zaczęła rosnąć liczba rolników w miastach. Oświadczenie woli okazało się słabym zabezpieczeniem, dlatego obecnie wymaga się przedłożenia dokumentów potwierdzających rolniczą działalność, np. okazanie książeczki KRUS czy dowodu zapłaty podatku od gruntu.

Oburzenie ludzi płacących więcej jest zrozumiałe, jednak to tylko od firmy ubezpieczeniowej zależy czy zniżki naliczy tej czy innej grupie ludzi. Być może, hutnicy mają najniższą średnią wypłat odszkodowań w Polsce, wiadomo jednak, że nikt nie prowadzi takich statystyk, nie mówiąc o egzekwowaniu ewentualnych płynących z tej materii korzyści.

Sprawdź oferty na najtańsze OC dla służb mundurowych i rolników!

Przejdź do: OC AC | AC | LEASING | KREDYT