Negocjacje składek, najtańsze ubezpieczenie OC

Negocjacje składek, najtańsze ubezpieczenie OCWiadomo, że składka podstawowa w OC i AC zależy od wielu czynników. Wiek pojazdu, rejon zamieszkania, marka, etc. są najważniejszymi kryteriami decydującymi o wysokości opłat. Mimo jasno określonych zasad wyliczania, klient cały czas ma możliwość negocjacji ceny ostatecznej. Podstawą podstaw obniżek składki OC są zmieniające się co roku zniżki za bezszkodową jazdę.

Standardowy posiadacz OC jest traktowany mniej więcej tak, jak jego ubezpieczenie, tzn. obowiązkowo. Nie proponuje się takiemu klientowi nowych promocji, bo i po co. Wojna cenowa spowodowała jednak, że bardziej niż zwykle stara się zapobiegać odpływowi klientów. Popularne kalkulatory składek spotykane na stronach internetowych znacznie ułatwiają zadanie, mimo marginesu błędu pozwalają na podstawową orientację „gdzie jest najtańsze OC„.

Zanim jednak zdecydujemy się na wypowiedzenie umowy, warto poinformować dotychczasowego ubezpieczyciela o swoim zamiarze. W większości wypadków (jeżeli tylko wysokość składki OC nie będzie wzięta z księżyca), możemy spodziewać się kontroferty. Nagle okazuje się, że agent ubezpieczeniowy jest w stanie renegocjować umowę, przychylając się do stawianych przez nas warunków.

Skąd ta zmiana? Część składki opłacanej przez nas to prowizja agenta, czyli jego zarobek. Im więcej jesteśmy w stanie zapłacić za ubezpieczenie, tym większa jest pensja podpisującego z nami umowę. Podobnie jest w przypadku AC i tzw. ubezpieczeń dodatkowych. Pamiętajmy, że polisa to każdorazowo towar, którego cena podlega negocjacji.