OC prawie jak Assistance

Spokojny powrót z wakacji z OC i assistance

Do końca wakacji pozostał już tylko tydzień. Dla wielu rodzin jest to czas powrotu z wymarzonych wycieczek czy wyjazdów. Aby uniknąć nerwów i problemów podczas jazdy powrotnej autem do domu, warto sprawdzić jakie są warunki naszego assistance.

Dzięki temu dowiemy się, jaka pomoc nam przysługuje w razie trudności, przez co nasza podróż będzie znacznie spokojniejsza i na pewno o wiele bezpieczniejsza.

Assistance jest to pakiet pomagający nam w trudnych momentach związanych z naszym samochodem oraz sytuacjami w jakich znajduje się pojazd. Obejmuje pomoc w razie wypadku, kradzieży auta, awarii, czy innych sytuacji gdzie potrzebna jest pomoc techniczna.

Dzięki standardowej wersji ubezpieczenia assistance, w razie potrzeby możemy liczyć na:

  • otrzymanie samochodu zastępczego na czas naprawy własnego auta,
  • naprawę samochodu na miejscu,
  • odholowanie samochodu do warsztatu,
  • przewiezienie podróżujących do domu, jeśli auto którym się poruszali ulegnie awarii,
  • otwieranie drzwi gdy zgubimy kluczyki lub je zatrzaśniemy w aucie,
  • dowiezienie paliwa gdy nam go zabraknie.

W zależności od rodzaju pakietu, a także polityki ubezpieczyciela, zakres usługi może być szerszy i bardziej rozbudowany. Wiele firm ubezpieczeniowych, w ramach assistance gwarantuje również dodatkową pomoc, gdy znajdujemy się za granicą. Chodzi tu o przypadki, kiedy złamiemy tam prawo z powodu jego nieznajomości. Możemy wtedy liczyć na pomoc prawnika czy tłumacza, a także finansową.

Dla własnego interesu warto też zbadać jak zbudowana jest nasza plisa OC. Wiele firm ubezpieczeniowych standardowe wersje tego ubezpieczenia, wzbogaca o pewną dodatkową ochronę, jak np. w Link4, gdzie pakiet OC gwarantuje nam również samochód zastępczy gdy bierzemy udział wypadku.

Gdyby jednak okazało się, że nie posiadamy assistance w żadnym z wykupionych przez nas pakietów ubezpieczeniowych, nie należy się od razu martwić. Dzięki dostępnym obecnie rozwiązaniom technologicznym mamy możliwość nadrobienia tych zaległości w mgnieniu oka. Za pośrednictwem internetu, czy drogą telefoniczną, w każdej chwili możemy dokupić odpowiedni pakiet do naszego ubezpieczenia, bez względu na to w jakim miejscu się w danej chwili znajdujemy. Nie musimy też martwić się o to, jak długo obowiązywać będzie dokupiona pomoc, ponieważ wygaśnie ona wraz z końcem naszej obowiązującej polisy.