Pomoc assistance w ubezpieczeniu

Podsumowanie okresu letniego przez Mondial Assistance

Wakacje w tym roku wprawdzie się zakończyły, ale dopiero teraz jest względnie korzystna pogoda. Niekorzystna aura nie wpłynęła jednak na wzrost interwencji w czasie lata. Wręcz przeciwnie – Centrum Operacyjne Mondial Assistance w lipcu i sierpniu tego roku odnotowała spadek interwencji w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Z pomocy Mundial Assistance można korzystać nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę skąd Polacy najczęściej wzywali pomocy to na pierwszym miejscu są Niemcy. Niezmiennie od dwóch lat 17% wszystkich zgłoszeń pochodzi z Chorwacji. W tym roku nieco więcej niż w roku ubiegłym było wezwań z Włoch. Pozostałe kraje to Francja, Austria, Czechy, Węgry, Słowacja i Holandia. Najwięcej powiadomień przychodzi z Rumuni.

Wśród usług, jakie najczęściej były wykonywane, na pierwszym miejscu jest holowanie. Takich zgłoszeń było ponad połowa wszystkich przypadków. Duże zapotrzebowanie występowało w organizacji noclegu w hotelu, a także na auto zastępcze. Wystąpił wzrost zainteresowania naprawą auta na miejscu zdarzenia – w tym roku aż 12% przy 8% w zeszłym roku. Przez to klienci rzadziej musieli korzystać z taksówek, by dotrzeć na miejsce noclegu. Na takie usługi jak zabukowanie biletów czy miejsce parkingowe było znikome zapotrzebowanie.

Jeżeli chodzi o polskich klientów, to także przeważnie były to powiadomienia w związku z holowaniem pojazdu. Było to ponad 57% wszystkich zgłoszeń. Oznacza to, że w Polsce zapotrzebowanie na holowanie zmniejszyło się w stosunku do ubiegłego roku o 5%. Drugie miejsce zajmuje zapewnienie samochodu zastępczego, a kolejne naprawa lub usprawnienie auta na miejscu awarii.

Z danych zebranych przez firmę Mundial Assistance można wywnioskować, że Polacy ciągle wolą podróżować własnym samochodem. Można także zauważyć, że Polakom potrzebny jest większy zakres ubezpieczeń niż użytkownikom w innych krajach.