Tanie OC samochodu

Jak tanio i dobrze ubezpieczyć samochód?

Ubezpieczenia komunikacyjne to zawiły temat, szczególnie dzisiaj, kiedy mamy do czynienia z dziesiątkami ofert, które – poza kilkoma subtelnymi różnicami – w większości przypadków są identyczne. Dlatego trudnym zadaniem jest wybranie takiej oferty, która faktycznie będzie odpowiadała naszym potrzebom i jednocześnie pozostanie tą „najlepszą z najlepszych”.

Cóż, kierowanie się ceną niekoniecznie musi być doskonałym wyznacznikiem, do czego usilnie próbują przekonać nas reklamy w telewizji i Internecie. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ceni sobie duże, kolorowe cyfry, procenty i napisy w stylu: „najtaniej u nas” czy „zniżka XX%!” itp. Dość powiedzieć, że większość ubezpieczycieli szczyci się promocjami, które obecne są… u każdego z nich. Dobry przykład to zniżki na OC w wysokości 30%, czy zachowanie poprzednich zniżek przy zmianie oferty. Jak w takiej sytuacji przeciętny kierowca może się zachować? Zdecydowana większość ulega chwilowym impulsom, lub namowom znajomych i samodzielnie nie analizuje sytuacji na rynku. A jest to niekorzystne, przynajmniej z trzech powodów…

Po pierwsze, jeśli potrzebujemy tylko najprostszego ubezpieczenia OC, nie powinniśmy korzystać z usług firmy, która specjalizuje się w zaawansowanych produktach typu Assistance, czy dodatkowymi usługami pomocy dla klientów kupujących drogie pakiety Professional. Lepiej pozostać tradycjonalistą i wybrać ubezpieczyciela z ofertą typowej zniżki -30% i zachowywaniem składek. Warto jednak oprzeć się na renomie i pozycji na rynku – to, wbrew pozorom – nie konkurs piękności, a prawdziwy ranking dużo mówiący o opinii samych klientów o danym ubezpieczycielu.
Druga sprawa, to usługi dodatkowe, które mogą ugłaskać klienta biznesowego, albo po prostu bogatego. Holowanie pojazdu, naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, pojazd zastępczy, profesjonalna, przydatna infolinia pomocy – Assistance oferuje naprawdę szerokie możliwości i – jeśli zdecydujemy się płacić odrobinę więcej – powinniśmy skorzystać z tej opcji, szczególnie gdy dużo podróżujemy.

Warto zwrócić uwagę, czy usługa Assistance funkcjonuje także za granicą. Liberty Direct oferuje pakiet Mini Assistance do każdej usługi – zarówno OC, jak i AC i warto się nad tym zastanowić.

Trzecią kwestią jest pomoc telefoniczna i zawieranie umowy, oraz dokonywanie modyfikacji zdalnie. Brak pośredników i szybkie modyfikacje opcji to ważna sprawa dla osób, które same nie są pewne, czego dokładnie potrzebują. Tutaj wyróżniają się czołowi ubezpieczyciele, którzy zdążyli pomyśleć o chyba każdym rozwiązaniu: zarówno Liberty Direct, jak i Link4, HDI i Allianz oferują atrakcyjne usługi zdalnego dostępu i regulacji oferty. Jeśli chodzi o pomoc techniczną, szczególnie warto zwrócić uwagę na Link4, które dosłownie szczyci się tym, że wszelkie usługi oferuje „na telefon”, zaś informacje udzielane po kontakcie z przedstawicielami firmy są przydatne i pomocne, szczególnie po wypadku lub w czasie awarii samochodu (warsztaty, wezwanie pomocy drogowej, wybranie tanich rozwiązań pomocniczych itp.).