Towarzystwa Ubezpieczeniowe zyskują

Liberty Direct po mocnym półroczu

W drugim kwartale tego roku towarzystwo ubezpieczeniowe zanotowało wyraźny wzrost. Składki, jakie wpłynęły od ubezpieczonych to w sumie prawie 88 milionów złotych. W porównaniu do roku ubiegłego Liberty Direct zanotowało wzrost o 42 %.

Firma Liberty Direct jest prężnie rozwijającym się towarzystwem ubezpieczeniowym. Firma oferuję polisy w multiagencjach a także za pośrednictwem Internetu czy telefonu. W ubiegłym roku przypis składki brutto wyniósł około 134 mln złotych. Firma ubezpieczyła jak dotąd około dwieście tysięcy pojazdów. Firma oferuje ubezpieczenie OCAC, NNW, a także assistance, ubezpieczenie nieruchomości czy ubezpieczenie szyb w aucie.

Polityka firmy polega na oferowaniu jak najwyższej jakości za stosunkowo niewielką cenę. Polskie Towarzystwo jest odłamem amerykańskiej firmy Liberty Mutual. Dak dynamiczny rozwój jest możliwy dzięki szerokiemu wachlarzowi form sprzedaży polis. Firma sprzedaje swoje produkty w multiagencjach, a także przez telefon i Internet.

– Wysoki wzrost składki to przede wszystkim zasługa strategii zakładającej dywersyfikację kanałów sprzedaży – podsumowuje Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct. Dodaje, że firma postawiła sobie za cel poszerzanie ilości dostępnych kanałów sprzedaży. Kampanie w telewizji i Internecie jak widać przynoszą porządany skutek. Firma inwestuje także w tzw. social media – czyli udostępnia na portalach społecznościowych aplikacje, dzięki której można polecić Liberty Direct swoim znajomym.

Modyfikuje się także dostępne produkty w taki sposób, aby sprostać wymaganiom klientów i ciągle podwyższać jakość usług.Na chwilę obecną rynek oparty na platformie direct jest warty około ośmiuset milionów złotych. W tej sumie około 90% to ubezpieczenia komunikacyjne, pozostałe to assistance, NNW oraz ubezpiecznia nieruchomości i turystyczne. Do końca roku szacuje się, że rynek będzie wart około milion złotych.