Ubezpieczenie OC i AC

Dlaczego warto wypełnić wniosek

Pakiet OC AC to nasza specjalność! Posiadamy wysokie zniżki na właśnie ten rodzaj ubezpieczeń.  W ofercie Towarzystwo Ubezpieczeń Liberty Direct. W rankingu klasyfikuje się na pierwszym miejscu. To od niego powinieneś zacząć na samym początku.

Wysyłając wniosek będziesz miał możliwość otrzymania indywidualnej kalkulacji i dodatkowych zniżek.
Wypytaj naszego agenta o Ogólne Warunki Ubezpieczenia.
Liberty Direct zaufało już wielu kierowców!

Ubezpieczenia komunikacyjne i ich ceny

Ceny ubezpieczeń samochodowych zależą głównie od pojemności silnika, miejsca w jakim jest zarejestrowany pojazd, oraz od rodzaju pojazdu (samochód ciężarowy, osobowy, ciągnik). Ubezpieczenia komunikacyjne podlegają tzw. zniżkom i zwyżkom. Zniżki można dostać za bezwypadkową jazdę, wiek auta lub wiek ubezpieczającego. Przy zakupie pakietu OC+AC, zwyżki przyznawane są np. osobom, które w przeszłości spowodowały wypadek lub nie ukończyły 25 roku życia. Zniżki jak i zwyżki ustalają Towarzystwa Ubezpieczeniowe, dlatego też mogą się one różnić wartością %, lub być identyczne.

Pakiety ubezpieczeniowe

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych z myślą o swoich klientach tworzy pełne pakiety ubezpieczeniowe. Pakiety te posiadają atrakcyjne rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o cenę jak i same warunki ubezpieczenia. Dzięki zakupie polis w pakiecie, możemy liczyć na rozszerzony zakres ochrony prawnej Autocasco (AC), odpowiedzialności cywilnej (OC), Zielonej Karty, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) i Assistance.

Umowę do pakietu sporządza się jako jedną polisę. Warto zatem przed zakupem ubezpieczenia wypytać dealerów o pełne warianty, gdyż w niewiele droższej ofercie możemy dostać dużo atrakcyjniejsze warunki.

Gdzie szukać pakietów

Pakiety oferuje większość firm ubezpieczeniowych w Polsce. Jednak przy wyborze ubezpieczyciela powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale i na warunki samego ubezpieczenia AC. W przypadku ubezpieczenia OC nie ma takiej konieczności, gdyż jest ono określone prawnie przez ustawę z dnia 22 maja 2004 roku. Jednak przy OC i AC sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dodatkowym. Jedynym najlepszym rozwiązaniem jest szczegółowe omówienie z przedstawicielem warunków ubezpieczenia autocasco lub dokładne prześledzenie samej umowy. Zatem pamiętajmy – przy zakupie pełnego ubezpieczenia, cena jest dopiero drugim kryterium jakim powinniśmy się kierować przy wyborze ubezpieczyciela. Pakiety są korzystne, lecz należy kupować je z głową. Jeśli już kupować najtańsze OC AC to z dobrym ubezpieczeniem AC – dokładne warunki polisy znajdziecie zawsze w OWU.

Czy można stracić na pakiecie?

Zwykle pakiety ubezpieczeń wykupowane w tym samym Towarzystwie Ubezpieczeniowym są najkorzystniejsze. Dotyczy to głównie samochodów osobowych. Inaczej ma się sytuacja, jeśli chodzi o samochody ciężarowe, składki kupowane oddzielne mogą być tańsze. Są to niewielkie różnice w przypadku kierowców doświadczonych, lecz jeśli kierowcą jest osoba posiadająca prawo jazdy od niedawna, różnica w cenie może być znaczna – nawet o kilkaset złotych. Nie jesteśmy w stanie określić w jakim Towarzystwie Ubezpieczeniowym wypadałoby kupić ubezpieczenie OC, a w jakim AC, gdyż ceny z dnia na dzień ulegają zmianom. Możecie spróbować zrobić to sami korzystając z naszego serwisu.

By zaoszczędzić państwu cenny czasu, sporządziliśmy listę kalkulatorów i formularzy kontaktowych szczególnie polecanych w Polsce. Za ich pomocą w łatwy sposób wyliczycie wysokość swojego pakietu i kupicie online. Pamiętaj – kupując online możesz liczyć na dodatkowe zniżki! www.ubezpieczenia-komunikacyjne.org to najtańsze stawki w sieci – sprawdź nas !