Ubezpieczenie Assistance

Na wakacje z Assistance

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach. Rośnie więc także ryzyko kolizji. Jak pokazują badania na urlop własnym samochodem wybiera się około 40% rodaków.

Przed wyjazdem na upragniony urlop warto zakupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową, która zapewni nie tylko odszkodowanie w razie wypadku, ale także zapewni pomoc w razie awarii samochodu. Jest jeszcze jeden pozytywny aspekt dobrze wybranego ubezpieczenia – komfort i bezstresowe podróżowanie.

Jeżeli już mówimy o wakacyjnych wyjazdach, to w tym kontekście najlepsze będą polisy z dołączonym assistance samochodowym. Dzięki temu pakietowi, w każdym momencie możemy liczyć, że pomoc do nas dotrze w najkrótszym możliwym czasie. Zazwyczaj assistance oferuje usprawnienie pojazdu na miejscu awarii przez specjalistów. Jeżeli nie będzie możliwa naprawa auta na miejscu postoju, wówczas auto zostanie odholowane do warsztatu naprawczego. Pakiet assistance oferuje nam także dodatkowe usługi jak wynajęcie samochodu zastępczego, przewiezienie i zakwaterowanie w hotelu, organizacja dalszej podróży innym środkiem lokomocji.

Dane statystyczne pokazują, że coraz częściej przed podróżą Polacy zwracają się do ubezpieczyciela w celu doubezpieczenia. Zarówno w tym ja i w poprzednim roku Polacy złożyli ponad dwa razy więcej wniosków o ubezpieczenie niż w latach poprzednich.

Wśród pakietów assistance, Polacy najczęściej wybierają assistance samochodowy. Dziewięć na dziesięć osób, które w ogóle posiada assistance posiada właśnie assistance samochodowy. Około 86% osób, które skorzystało z ubezpieczenia assistance potrzebowało pomocy przy holowaniu auta i innej pomocy na miejscu zdarzenia. Często wykorzystywana jest możliwość uzyskania samochodu zastępczego, dzięki czemu można podróżować dalej. Samochód zastępczy jest wynajmowany dwukrotnie częściej niż jeszcze rok temu – świadczy to o rosnącej świadomości ubezpieczeniowej Polaków.

Wybierając polisę assistance należy zwrócić szczególną uwagę na Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To dokument, gdzie zapisane są wszystkie prawa i obowiązki ubezpieczonego. Ponadto należy sprawdzić limity zapisane w umowie ubezpieczenia dotyczące na przykład okresu, na jaki zostaje wynajęty pojazd zastępczy, odległość holowania itp.

Należy sprawdzić także sumę ubezpieczenia – czyli faktyczną maksymalną sumę jaką możemy dostać w razie wypadku. Jeżeli planujemy wycieczkę zagraniczną warto dowiedzieć się, czy ubezpieczenie działa na terytorium kraju, do którego zmierzamy, a także czy obejmuję całą trasę, po jakiej będziemy się poruszać. Warto również sprawdzić czy ubezpieczenie obejmuje także przewożone cenne przedmioty jak sprzęt sportowy, elektronikę, sprzęt fotograficzny.

Jeżeli już sprawdziliśmy wszystkie aspekty naszego ubezpieczenia i dokupiliśmy odpowiednie opcje nie pozostaje nic innego jak spakować walizki i ruszać w drogę.